Puchar HUSQVARNY – I rudna Pucharu Polski Południowej Cross Country 2014 - relacjaWyniki: Puchar HUSQVARNY – I rudna Pucharu Polski Południowej Cross Country 2014

Zawodnicy RMK Tylmanowa:

Kategoria Junior 85:
2. Urszula Wąchała

Ktegoria Senior 1:
3. Adam Podgórski

 

Impreza odbyła się 6. kwietnia br.  tak samo jak w roku ubiegłym na terenie zbiornika w Świnnej Porębie, Gm. Mucharz. W tegorocznej edycji udział wzięło aż 202 zawodników – co z całą pewnością uważamy za niesamowitą frekwencję i ogromne, pozytywne zaskoczenie dla organizatorów. Z spokojem w duchu możemy stwierdzić, że jest to największa tego typu impreza w Polsce od 2010 roku.  Zawodnicy rywalizowali ze sobą w 9 klasach : Quad 2T, Quad 4T, Junior, Junior 85, Licencja, Senior 1, Senior 2, Weteran, Weteran +.

Trasa na której przyszło rywalizować zawodnikom liczyła ponad 10 kilometrów – 10 km trudnej technicznie trasy, o zróżnicowanej nawierzchni. Liczne kręte i szybkie odcinki, woda z błotem, strome podjazdy i zjazdy, kamienie – wszystko to dodawało atrakcyjności dla kibiców i adrenaliny dla zawodników. Wszystkie kategorie oprócz JUNIOR 85 rywalizowały na trasie w ciągu 1,5 godziny, JUNIOR 85 natomiast na przejazd mieli 1 godzinę. 
Ogromna frekwencja na zawodach przyczyniła się do długich kolejek do biura zawodów w celu zapisania. Oczekiwanie – nic przyjemnego, jednak 202 osoby na starcie napawają optymizmem wszystkich fanów sportów motorowych –tyle osób z pasją potrafi się świetnie razem bawić w jednym miejscu!

Znakomite widowisko, humor i pogoda dopisywały zarówno organizatorom, zawodnikom, jak i licznie przybyłym kibicom, którzy z całego serca i okrzykami wychodzących z głębi płuc ;) dopingowali wszystkich uczestników. 

Nagrody, puchary, gratulacje – mimo potknięć wynajętej firmy zajmującej się pomiarami czasu udało się dojść z wynikami „do ładu i składu”, a wszystkie niejasności zostaną wyjaśnione (i dosłane) drogą pocztową do zainteresowanych. Jednak mimo tego wśród zawodników dało się słyszeć zadowolenie i pozytywne oceny naszych zawodów.

Nad bezpieczeństwem wszystkich, jak zawsze czuwało niezawodne Ratownictwo Medyczne Fantom oraz niezastąpiona Ochotnicza Straż Pożarna z Buliny. Tym razem ratownicy mieli więcej pracy, na szczęście te kilka wypadków na trasie można zaliczyć do ‘niegroźnych’. Zawody, to zawody. A jak mówi ludowe przysłowie ‘kto nie ryzykuje – nie pije szampana’.

Podsumowując MKM  dziękuje wszystkim zawodnikom, za tak liczne przybycie; gratuluje wszystkim zwycięzcom i każdemu zawodnikowi z osobna udziału w zawodach; obiecuje poprawę J oraz zaprasza na kolejne imprezy!!! 

Składamy również podziękowania dla sponsorów i partnerów imprezy – Husqvarna Moto- Mleczek, Wilmat Motocykle, BEL RAY, Drukarnia GRAFIPACK, Negra Sport, Cukiernia K.T. Łapa, Auto Kaczmarek, Solek Motocykle, Tartak Łapka ,  RZGW  oraz wójtowi gminy Mucharz za objęcie patronatu.
Podziękowania należą się również wszystkim osobom, które pracowały przy trasie, organizacji, gastronomi, zabezpieczeniu trasy, osobom funkcyjnym – dziękujemy za trud i wysiłek.

MKM

Wyniki są dostępne na stronie internetowej firmy odpowiedzialnej za chronometraż: http://www.wynikizawodow.pl/

Źródło: http://mkm-myslenice.pl/