Diverse Downhill Contest 2014 - Wisła - relacja

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Dnia 27 kwietnia w Wiśle na górze Stożek odbyły się najważniejsze z dotychczasowych wydarzeń w kolarstwie zjazdowym w Polsce – Diverse Downhill Contest 2014.

Wyniki: Diverse Downhill Contest 2014 - Wisła
Zawodnicy RMK Tylmanowa:

Kategoria Hobby Junior :
20. Kuba Walczak

 

W zawodach wzięło udział ponad trzystu zawodników i zawodniczek z 12 krajów Europy. Sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie, piękna pogoda w dniu zawodów, trudna ciekawa trasa, niesamowity doping kibiców jakiego jeszcze zawodnicy na polskich trasach nie doświadczyli – to wszystko złożyło się na najlepsze zawody downhill’owe jakie do tej pory miały miejsce w Polsce. Na trasie bezkonkurencyjny zarówno w kwalifikacjach jak i finałach okazał się Sławek Łukasik (NS Bikes FroPro) z Wieliczki. Polak stanął na najwyższym stopniu podium z bardzo dużą przewagą czasową, bo aż 7.1 sekund, pokonując całą trasę w 2:06.777 min. Wyprzedził tym samym swoich rywali, którzy uplasowali się odpowiednio na kolejnych pozycjach:

 

2. Cepelak Jan (CZE) Krabcycles Trek 2:13.886

3. Knapec Martic (SVK) CTM racing team 2:15.022

4. Baranek Rastislav (SVK) Life4Ride 2:15.674

5. Gruber Manuel (AUT) Radon Factory Dh 2:15.765

6. Michał Śliwa (POL) LKS ISKRA Głogoczów Miasto Myś 2:17.010

Z dobrej strony zaprezentowali się też inni Polacy – 2-gi w kategorii Junior był Kamil Gładysz z Sanoka (SDT Syndrome Racing), a także startujący pierwszy w rok w kategorii Elita Wojtek Czermak (KS Aquila MTBA), który uplasował się na 12 pozycji.

„Czuję się szczęśliwy, nie spodziewałem się wygranej na tle tak silnej konkurencji. To motywuje mnie do dalszych treningów i udziału w imprezach podobnej rangi. Organizatorzy zawodów stanęli na wysokości zadania, zarówno sama organizacja jak i imponujący wygląd trasy były adekwatne do najwyższej rangi wydarzenia spotykając się z uznaniem wśród elity zagranicznych gości. Dopisali również licznie zgromadzeni kibice, którzy aktywnie dopingowali nas na każdym odcinku trasy.” –powiedział Sławek Łukasik, zwycięzca zawodów.

Najlepsze wyniki w pozostałych kategoriach:

Hobby Hardtail

  1. Frącala Michał (POL) 2:47.884

Hobby Junior

  1. Macura Sebastian (POL) 2:38.693

Hobby Full

  1. Platek Lukas (SVK)  2:27.209

Masters I

  1. Stencel Rostislav (CZE) 2:28.215

Master II

  1. Cobb John (GBR) 2:38.846

Kobiety

  1. Bartova Jana (CZE) 2:48.636

Junior

  1. Lebl Martin (CZE) 2:19.182

Tomek Gagat – Sportainment, organizator zawodów Diverse Downhill Contest informuje: „Jesteśmy dumni, że zwycięzcą rundy Pucharu Europy w Wiśle został nasz faworyt – Sławek Łukasik, który wykazał się niezwykłym talentem i ogromną determinacją w drodze do zwycięstwa. Wszyscy zawodnicy na bardzo trudnej wiślańskiej trasie pokazali nam klasę i niesamowite umiejętności jazdy na rowerze, a kibice z Polski
i zagranicy poprzez ogromny doping zbudowali wspaniałą atmosferę, którą wszyscy zapamiętamy na długo. Cieszy nas również fakt, iż Komisarz Międzynarodowej Unii Kolarskiej Cypryjczyk Evagelos Diamentides ocenił wysoko zawody w Wiśle co otwiera nam drogę do organizacji prestiżowych imprez w kolejnych latach.”

„Podziękowania dla Wszystkich, którzy przyczynili się swoją pomocą do końcowego efektu naszej ciężkiej pracy. Czujemy się spełnieni! Mamy nadzieję, że Was nie zawiedliśmy i widzimy się za rok w jeszcze większym gronie!” – dodaje.

Kolejna edycja zawodów Diverse Downhill Contest to Mistrzostwa Polski w Międzybrodziu-Żywieckim na górze Żar 19-20 lipca 2014 r.

Gratulujemy Sławkowi wygranej!

 

Oficjalna strona: http://www.downhillcup.eu/

Oficjalny profil na Facebook’u: http://www.facebook.com/downhillcontest

Organizator: SPORTAINMENT

Więcej informacji na: www.sportainment.pl

Źródło: http://www.dh-zone.com/