Downhill Contest Wisła już w ten weekend!Rozpoczynamy sezon zawodów DH ! Już w najbliższy weekend 27-28.04.2013 startuje największy cykl polskich zawodów w zjeździe na rowerach – Downhill Contest. Jak co roku pierwsza edycja zawodów, będąca jednocześnie pierwszą edycją Puchar Polski DH rozegrana zostanie w Bike Parku Stożek w Wiśle.

W tym roku Stożek szykuje dla was wiele niespodzianek…
Najważniejsza z nich to bardzo mocno przerobiona trasa zawodów, nad którą pod koniec 2012r. pracował Arkadiusz Perin, Tomasz Gagat, Kuba Pysz oraz wielu innych zawodników. Na trasie znajdują się kilka nowych skoków, nowe techniczne odcinki, rock gardeny i największa na polskich zawodach skocznia [11 metrów przelotu]. Pomimo niesprzyjającej aury i zalegającego na trasach śniegu organizator stanął na wysokości zadania, , trasa zawodów została odpowiednio przygotowana i na dzień dzisiejszy jest w 95 %........ sucha, co obrazują poniższe zdjęcia

Dodatkową atrakcją będzie chillout zone umiejscowiona pod ogromnym namiotem Monster Energy Drink, a w niej m.in. za free pogracie ze znajomymi na konsolach do gier.

Jak co roku na zawody w Wiśle szykuje się wielu obcokrajowców, obecnie jest ich zapisanych ponad 70-ciu w tym kilka znanych nazwisk: Kamil Tatarkovic, Matej Charvat, Martin Mikulenka.
Czy Polacy staną na wysokości zadania i nie oddadzą zwycięstwa sąsiadom zza południowej granicy ?

Oto co powiedział nam Sławek Łukasik: „W Wiśle przede wszystkim liczę na dobrą pogodę. Jak zwykle na pierwszych zawodach pewnie będzie dużo zawodników przez co będzie bardzo mocna rywalizacja i tym większy sukces ze zdobycia dobrego miejsca. Mam nadzieje ze tegoroczne zimowe treningi poszły bardzo dobrze i uda mi się wygrać. Do zobaczenia za kilka dni w Wiśle!”

Zapisy on-line:
Zapisy trwają do 25.04.2013 do godziny 24:00 pod linkiem:
http://race-timing.pl/organizacja_zawodow_en/zawody/lista/160/id_kraju/d...
Informacje techniczne:
Biuro zawodów znajduje się w empiro Lecha (przeszklony okrąglak) po prawej stronie od wyciągu.

Harmonogram:
Sobota: 27 kwiecień
9:00 -13:00 zapisy w biurze zawodów [rejestracji można dokonać tylko i wyłącznie w dniu 27.04.2013]
8:00 – 9:00 - obowiązkowa piesza inspekcja trasy
godz. 9:00 – 16:00 obowiązkowy trening z zatrzymywaniem dotyczy wszystkich
kategorii
16:00 – 18:00 trening non stop dla dla zawodników z licencją PZKol, UCI,

Niedziela: 28 Kwiecień
7:30 – 10:15 - trening non stop dla wszystkich
10:15-11:15 – trening non stop dla zawodników z licencją
11:30 – eliminacje
14:30 – finały

Sponsorem cyklu Downhill Contest jest: Monster Energy Drink, G-Shock oraz www.rowersport.pl dystrybutor marek: 661, Funn, WTB

Oficjalna strona zawodów www.downhillcup.eu

 

Do zobaczenia w Wiśle !

Źródło: http://www.dh-zone.com